Realizacje
Firma SINEO specjalizuje się w przeprowadzaniu zaawansowanych badań laboratoryjnych, które są kluczowe dla realizacji dużych inwestycji budowlanych, w tym budowy gazociągów. W ramach naszej działalności wykonujemy szczegółowe badania edometryczne i trójosiowe, które pozwalają na dokładną ocenę właściwości gruntów i ich zachowania pod obciążeniem, w tym w czasie wykonywania przewiertów sterowanych. Możemy pochwalić się wykonywaniem badań laboratoryjnych na potrzeby dokumentacji związanych z budową i przebudową gazociągów na terenie całego kraju. Jedynym z naszych stałych klientów jest firma SKENA USŁUGI GEOLOGICZNO-GÓRNICZE BARBARA PAWLUSEK, dla której wykonywaliśmy badania laboratoryjne w ramach m.in. następujących projektów:
- „Likwidacja wypłycenia gazociągu DN300 PN 6,3MPa na przekroczeniu rzeki Odry.”
-„Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia DN700/ MOP 5,5 MPa wraz z infrastrukturą towarzyszącą w m. Skowieszyn w ramach zadania pn: „Gazociąg Rozwadów - Końskowola DN700, odcinek w m. Skowieszyn.”
- „Budowa gazociągu DN400 MOP 8,4 MPa relacji Karczew – Gassy.”
- „Przebudowa gazociągu DN500 relacji Pogórska Wola - Łukanowice przekroczenie rz. Dunajec wraz z likwidacją dwóch przekroczeń.”
Planowany w ramach Zachodniej Obwodnicy Szczecina tunel pod rzeką Odrą będzie najdłuższym tunelem drogowym w naszym kraju i będzie liczył około 5 km. Wspominamy o nim, ponieważ na zlecenie firmy GEOCORE wykonaliśmy szereg badań laboratoryjnych gruntu w ramach tego projektu. Poza badaniami klasyfikacyjnymi, w aparacie bezpośredniego ścinania, trójosiowymi czy też edometrycznymi, wykonaliśmy również pomiary parametru Ko. Parametr ten opisuje stosunek efektywnych naprężeń geostatycznych poziomych oraz pionowych w gruncie i jest nieodzowny do prawidłowego zaprojektowania obudowy tunelu. Dla inwestycji takich jak tunele możemy bez problemu wyznaczyć parametry gruntu dla modeli Hardening Soil (HS) oraz Hardening Soil Small (HSs), które to modele umożliwiają projektowanie w sposób lepiej oddający rzeczywiste przemieszczenia gruntu.
SINEO wykonało szereg badań laboratoryjnych z zakresu mechaniki gruntów, m.in. dla GEOLEH Pracownia Projektów i Realizacji Inwestycji Geologicznych, Ekologicznych i Górniczych oraz INGEO Sp. z o.o., w tym wytrzymałość na ścinanie, ustalając indywidualnie program badawczy i sekwencję naprężeń normalnych dostosowanych do gruntu.
Przeprowadzamy badania edometryczne, wyznaczając szereg parametrów m.in. Cs, Cv, Cα.
SINEO Sp. z o. o. wykonała badania geofizyczne metodą tomografii elektrooporowej ERT, na potrzeby zadania pn.: „Dom Daniela Chodowieckiego i Guntera Grassa – przywrócenie wartości dawnemu Zespołowi Sierocińca z adaptacją do nowych funkcji – kultury i turystyki.”, zlecone przed Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska.
Wraz z firmą INGEO wykonaliśmy badania zagęszczenia gruntu metodą izotopową w porównaniu do metod tradycyjnych. Wyniki badań zostały zaprezentowane podczas 6. Sympozjum Współczesnych Problemów Geologii Inżynierskiej oraz opisane Przeglądzie Geologicznym: tutaj.